Чим корисні чат-боти для ВПО?
Облаштувати життя на новому місці — завдання не з простих. Зібрали інформацію про корисні сервіси та посилання на чат-боти, які допоможуть переселенцям знайти житло у новому регіоні, розібратися, як і де отримати допомогу, дізнатися актуальні вакансії та центри дозвілля для дітей, а також отримати покрокові інструкції, як діяти в незрозумілих ситуаціях.
Умови всіх наведених у тексті програм допомоги можуть бути змінені за рішенням фондів та волонтерських організацій, які їх надають. У тексті вони наведені з ознайомчою метою. Будь ласка, перевіряйте умови в офіційних джерелах.
Юридичний порадник для ВПО
Чат-бот «Юридичний порадник для ВПО» від благодійного фонду «Право на захист» — це цілодобова безоплатна допомога для українців, які постраждали від війни. Бот доступний у Viber, Telegram та Facebook. Тут можна знайти відповіді на найпоширеніші питання, які зазвичай виникають у переселенців.
З якими питаннями допоможе:
- трудові питання та ФОП;
- оформлення, обмін та відновлення паспортів, картки платника податків, довідки про взяття на облік ВПО;
- пенсія та соціальна допомога в умовах воєнного стану;
- варіанти помешкання та допомога з поселенням;
- укладення та розірвання шлюбу, прийом у дитсадок чи поновлення навчання у школі.
Також є опція зворотного зв'язку, блок з актуальними новинами і Довідник користувача з інформацією про проєкт та інструкцією, як користуватися чат-ботом, зокрема і у форматі відео.
Як скористатися
Просто переходьте за одним із посилань у найзручнішому для вас месенджері, та обирайте питання в головному меню.
Якщо виникають додаткові питання, через бот також можна зв'язатися з реальними юристами з БФ «Право на захист».
SaveUA
Чат-бот для адресної допомоги, який зв'язує волонтерів та людей у пошуках житла, їжі, транспорту тощо. Кожен може приєднатися до бота та обирати ті прохання, які може закрити і надати допомогу у своєму місті чи області. Бот дозволить обмінятися контактами та зв'язатися напряму. Партнерами бота є Міністерство соціальної політики та Українська волонтерська служба.
З якими питаннями допоможе:
- продукти харчування;
- одяг і речі;
- ліки та медична допомога;
- транспорт;
- житло та сховище;
- паливо;
- допомога тваринам;
- засоби самозахисту.
Як скористатися
У боті дев’ять категорій допомоги, а верифікація на старті відбувається через мобільний застосунок Дія. Також важливо залишити актуальний номер телефону, щоб людина, яка згодиться вам допомогти, могла вийти на зв’язок.
єДопомога
Державний соціальний сервіс, який об'єднує можливості країни, міжнародних неурядових організацій і волонтерів. Усе для того, щоб люди, які потребують допомоги, швидко її отримали. На платформі є кілька варіантів допомоги — онлайн з можливістю переказати певну суму, допомога із рук в руки, а також можливість залишити заявку зі своїм запитом.
Як скористатися
Зареєструватися на сайті та заповнити заявку. Далі хтось із благодійників, які є на платформі, підхопить її та передасть допомогу напряму або ж надішле дистанційно сертифікат на певну суму.
Дитина не сама
Офіс Президента України разом із ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики запустили чат-бот для допомоги дітям у складних ситуаціях у воєнний час, адже війна може розлучати батьків і дітей, ставити сім’ї у кризові ситуації. У меню доступні шість пунктів, кожен із яких дає детальну інструкцію, як діяти в певній ситуації.
З якими питаннями допоможе:
- що робити, якщо хочете прихистити дитину;
- що робити, якщо дитина загубилася;
- чи можна всиновити дитину під час воєнного стану;
- як діяти, якщо ви знайшли дитину;
- гаряча лінія підтримки дітей, сімей та соціальних працівників;
- деталі щодо тимчасового прихистку в родинах іноземців.
Як скористатися
Львів для тебе
Від початку війни Львівщина стала одним із найбільших хабів для евакуації та переїзду. Загалом тут зареєструвалися 242 тисячі ВПО. Чат-бот від Міського волонтерського штабу та управління інформаційних технологій допомагає вимушено переміщеним українцям знайти актуальну інформацію про життя у Львові.
З якими питаннями допоможе:
- зареєструватись як ВПО;
- стати на військовий облік;
- отримати інформацію про житло, проїзд та харчування;
- отримати гуманітарну допомогу;
- дізнатися про медичну чи психологічну допомогу, пошук роботи;
- що робити, якщо втратили документи;
- офіційні контакти та номери екстрених служб у Львові.
Як скористатися
Palyanytsya Info
Сервіс для пошуку допомоги в усіх регіонах України. На сайті доступні оголошення за будь-якими категоріями — від гуманітарних штабів до психологічної допомоги. Платформа також дає можливість стати волонтером — достатньо подати заявку через телеграм-канал Української волонтерської служби.
З якими питаннями допоможе:
- гуманітарні штаби;
- допомога дітям;
- допомога переселенцям та розміщення;
- їжа та продукти;
- ліки;
- психологічна допомога.
Як скористатися
На сайті можна шукати оголошення за різними регіонами та містами, а також відфільтрувати їх за бажаною категорією.
EducationUaBot
Чат-бот, у якому можна знайти всю необхідну інформацію щодо навчання та освітнього процесу в Україні та за кордоном. Інформацію в ньому збирають за регіонами та рівнями — дошкільна, шкільна, професійно-технічна, вища та фахова передвища освіта.
З якими питаннями допоможе:
- як влаштувати дитину в садок чи до школи;
- які є гуртки та дитячі заходи;
- як долучитися до онлайн-навчання в Україні;
- як відновити документи про освіту;
- де отримати психологічну підтримку;
- як продовжувати викладати та працювати під час війни.
Як скористатися
Спитай Гриця
Чат-бот «Спитай Гриця» створили, щоб кожен українець мав доступ до лікування і отримував препарати за програмою «Доступні ліки» навіть під час війни. За цією програмою можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати понад 350 препаратів для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфарктів та інсультів, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, нецукрового діабету, а також розладів психіки та поведінки, епілепсії.
Щоб отримати ліки, необхідно показати рецепт — електронний чи паперовий. Отримати його можна у свого сімейного лікаря, якщо маєте зв'язок, або ж звернутися до будь-якого іншого сімейного лікаря за новим місцем проживання.
З якими питаннями допоможе:
- знайти найближчу до вас аптеку, в якій можна отримати ліки за програмою у вашому місті чи селищі;
- перевірити, які препарати підпадають під державну програму — зробити це можна як за назвою препарату, так і за назвою діючої речовини;
- дізнатися у форматі тесту, для кого доступна програма, і отримати за це круті стікери з Грицем;
- організувати домашню аптечку — бот нагадуватиме про термін придатності ліків, компоненти тощо.
Як скористатися
Харків — твій дім
Офіційний чат-бот Харківської міської ради, який дозволяє отримати інформацію про пошкодження вашого помешкання у місті. Ті, хто поїхав з Харкова, можуть перевірити за добу не більше п’яти адрес.
Бот допоможе тим, хто ще не повернувся до Харкова і хоче дізнатися, чи їхній будинок придатний для життя.
З якими питаннями допоможе:
- чи постраждало ваше житло;
- чи є в будинку електрика, вода та газ;
- чи зруйнований цокольний поверх і вхід до будинку.
Як скористатися
Після простої реєстрації за номером телефону можна буде перевірити стан свого житла. Руйнування у Харкові значні — за словами міського голови Ігоря Терехова, на початку червня в місті було понад 2 тисячі пошкоджених житлових будинків, тож часом потрібної інформації може не бути. Розробники радять у такому випадку зачекати кілька днів і зробити повторний запит у боті.
Знайди рідних
Бот створили для пошуку родичів або друзів, з якими через війну та проблеми зі зв'язком втрачено контакт. Також можна залишити свої контакти, щоб вас теж могли відшукати в разі потреби. Шукати інформацію можна українською або англійською мовою. Деталі про місце перебування людини повідомляють лише після її згоди.
Як скористатися:
Щоб могли знайти вас, дайте відповідь на кілька питань, залиште один або кілька номерів, за якими з вами можна сконтактувати. Якщо шукаєте когось, введіть номер телефону людини, яким вона користувалася до втрати зв'язку.
Джугт 2.0
Бот підкаже, що робити, якщо ви не знаєте або не пам’ятаєте алгоритму дій при інфаркті, інсульті, зупинці серця, а також дасть інші поради щодо першої медичної допомоги і допоможе зорієнтуватися у ситуаціях, які загрожують життю.
Тут є два режими: перший для тих, хто вже має певні знання з першої медичної допомоги і проходив тренінги, другий — для тих, хто таких знань не має. У цьому режимі ви отримаєте прості покрокові інструкції, що робити.
З якими питаннями допоможе:
- у людини кровотеча, її збила машина, людина впала з висоти чи отримала опік, зламала кінцівку чи погано почувається;
- людина без свідомості, має травму, подавилася, є підозра на інсульт, серцевий чи судомний напад.
Як скористатися
Переходьте за посиланням, обирайте мову і просто відповідайте на питання та обирайте потрібний сценарій.